Choreograf, pedagog, tancerz

W studiu DanceOFFnia prowadzi zajęcia tańca współczesnego.

Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego. Była uczestnikiem projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca. Absolwentka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca Uniwesytetu Muzycznego w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów z zakresu technik tańca, kompozycji,improwizacji i improwizacji w kontakcie.
Jako choreograf zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. „Drzwi zamknięte”, „Uroda życia”, „Opera in vivo”) i krótkich form (etiudy, minatury). Jej choreografie pokazywane były na festiwalach tanecznych w Polsce i zagranicą, m.in. na Białorusi, Litwie, w Czechach, Tajwanie. Współpracuje z teatrami w Polsce: Białostockim Teatrem Lalek („Karnawał zwierząt”, „Mikrokosmos. Kompozycje”), Teatrem Maska w Rzeszowie („Sklep z zabawkami”), Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej („Pierścień i Róża”). Spektakle z jej choreografią, np. „Mikrokosmos. Kompozycje", zdobywają laury na międzynarodowych przeglądach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki w Szanghaju.

Szczególną uwagę przykłada do świadomej pracy nad ciałem. Zakłada, że żeby tańczyć, trzeba przede wszystkim zrozumieć siebie, własne możliwości i ograniczenia.

Karolina Garbacik

Instruktor